Europos kalbų diena Marijonų gimnazijoje
 
 

Derėtų neužmiršti, kad kalba turi daug rankų – priglausti, atleisti, paguosti, apglėbti, sutaikinti, sujungti… Baisu, kada šitos rankos lieka tuščios, kada ta pačia kalba kalbantys nesusikalba.
Justinas Marcinkevičius

Europos Sąjunga bei Europos Taryba 2001-aisiais rugsėjo 26 d. ėmėsi Europos kalbų metų iniciatyvos ir paskelbė Europos kalbų dieną, kurios paskirtis šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę, skatinti visus mokytis kalbų .

Rugsėjo 17 d. Marijonų gimnazijoje taip pat (kaip ir kiekvienais metais) paminėta Europos kalbų diena, kurią organizavo užsienio kalbų mokytojos. Buvo iškabinti plakatai su Europos šalių žemėlapiais, mokinių piešiniai bei įvairūs atvirukai. Gimnazijoje mokiniai mokosi net keturių Europos kalbų: lietuvių, rusų , anglų ir vokiečių .

Renginį daina ir aforizmais apie kalbą pradėjo penktosios klasės mokiniai : ,,Be kalbos nėra žmogaus. Be kalbos nėra tautos. Be kalbos nėra minties. Kalba – svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. . Juk kalba - tai tiesioginė tautų kultūros išraiška.‘‘
Visos klasės dainavo, deklamavo ir vaidino anglų, rusų , vokiečių kalbomis.

Kalbos mokymasis – tai ne tik nosinės ir kableliai, ne tik taisyklės ir gramatinis nagrinėjimas. Kalba padeda pažinti gyvenimą, atveria vartus į nuostabųjį mokslo pasaulį. Juk tik gerai mokėdamas kalbą gali kreiptis į žmogų ,diskutuoti, bendrauti, , likti suprastas. Ar įmanoma kultūringai ginčytis, ginti savo nuomonę nemokant kalbos ?Aišku, kad ne.

Kalbos atveria visur duris ir suteikia naujų asmeninio ir profesinio tobulėjimo bei ekonominės plėtros galimybių. Daugiakalbystė įvairiose mūsų visuomenės srityse darosi vis paklausesnė. Europos piliečiai tampa vis mobilesni, tad dažnai dalį gyvenimo praleidžia toli nuo savo gimtosios šalies. Galėjimas suprasti įvairias kalbas ir būti suprastam yra ne tik kasdienio gyvenimo būtinybė, kad galėtume lankytis kitų šalių ligoninėse, teismuose, paštuose, prekybos centruose ir t. t., bet ir galimybė naudotis savo, kaip europiečių, demokratinėmis teisėmis, taip pat ir bendraujant su ES institucijomis.

Dalyvaudami tokio pobūdžio renginiuose, mokiniai gali patirti, kiek yra naudinga mokėti vieną ar kitą užsienio kalbą. Tokie renginiai skatina kalbų mokymosi įvairovę, ugdo pagarbą visoms Europos kalboms.

Ši diena ir mokiniams, ir mokytojams padovanojo daug nepakartojamų įspūdžių.

Marijampolės Marijonų gimnazijos inf.

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikų interneto tarnyba, info@kit.lt